Novinky
23.10.2021
CHCETE VYHRAŤ SENZORICKÉ PEXESO PRE DETI ??
🎁  SÚŤAŽ NA INSTAGRAME A FACEBOOKU 🎁 čítať celé
26.06.2021
ABECEDA ZA VYSVEDČENIE ?
🎁  SÚŤAŽ NA INSTAGRAME A FACEBOOKU 🎁   Nasledujúce tri dni (25.6.–27.6.) súťažíme o perfektnú magnetickú skladačku Písmená Abeceda značky HABA. ... čítať celé
11.05.2021
Oslávte DEŇ DETÍ s hračkou od Buratina
Pri príležitosti blížiaceho sa Medzinárodného dňa detí Vám ponúkame možnosť  nakúpiť kvalitné drevené hračky pre Vaše ratolesti s 10% zľavou. Akci... čítať celé
Zobraziť všetky novinky
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14-30 dní.

Vyberte si z výhod u Buratina

 

TOVAR SKLADOM EXPEDÍCIA DO 24 HOD.

 

OSOBNÝ ODBER DUNAJSKÁ LUŽNÁ    BA - POD. BISKUPICE  

 

VÝMENA TOVARU ZADARMO DO 30 DNÍ

 

GARANCIA VRÁTENIA PEŇAZÍ DO 14 DNÍ

 

BEZPEČNÁ ONLINE PLATBA

 

        

 

  1. Úvod
  2. O NÁS
  3. Prečo kúpiť drevenú hračku?

9 dôvodov, prečo kúpiť drevenú hračku

Každé dieťa potrebuje dostatok podnetov na skúmanie okolitého sveta. Tvorivé a kreatívne hračky podporujú rozvoj detí a ich motorických zručností, rozvíjajú ich tvorivosť a talent, motivujú k zdokonaľovaniu sa a podnecujú rozvoj detskej fantázie.

Vhodne zvolená hračka môže spĺňať tieto požiadavky, prinesie dieťaťu uspokojivý pocit z hrania a zároveň mu pomáha napredovať v jeho psychomotorickom vývoji.

V tomto ohľade majú drevené hračky pre deti ešte niekoľko ďalších nezameniteľných výhod voči ostatným hračkám. Drevené hračky rokmi nestratili na svojej obľúbenosti - práve naopak. V súčasnosti zažívajú veľký návrat.

Čím to je? 

 

Dôvod č. 1      Drevené hračky sú trvácne

Hračky vyrobené z dreva majú svoju prirodzenú krásu, nedajú sa ľahko zlomiť alebo zničiť. Drevo je trvácny materiál, hračky sú často masívnejšie ako tie plastové, ručne opracované, čím je zaručená ich dlhá životnosť.

Dôvod č. 2      Drevené hračky sú podnetné 

Drevené hračky sú zvyčajne jednoduché, bez svetiel, bateriek a ďalšej elektroniky. Preto dieťa musí počas hry viac zapájať svoju fantáziu, kreativitu a  predstavivosť. Tým je stimulované k aktivite, nie iba k pasívnemu sledovaniu hračky.  

   

   

Dôvod č. 3      Drevené hračky rozvíjajú jemnú motoriku

Drevené hračky bývajú jemne opracované s hladkými hranami, preto postaviť z kociek vežu nemusí byť pre dieťa na začiatku až také jednoduché. Drevené kocky, balančné hry, zatĺkačky, navliekačky sú typické drevené hračky, ktoré si vyžadujú od detí sústredenosť a „jemné pršteky“. Deti sú tak počas hry prirodzene stimulované k tomu, aby si postupne zlepšovali koordináciu „oko-ruka“, presnosť pohybu a celkovú jemnú motoriku.

Dôvod č. 4      Drevené hračky sú ekologické

Väčšina drevených hračiek je vyrobená pomocou trvalo udržateľných lesníckych metód a z rýchlo rastúcich stromov. Drevo je obnoviteľný zdroj, o ktorý sa výrobcovia cielene starajú a zabezpečujú opätovné zalesňovanie a výsadbu nových stromov. Taktiež pri výrobnom procese vzniknutý drevný odpad môže byť druhotne použitý ako palivo, piliny alebo surovina na výrobu brikiet či biomasy.   

Dôvod č. 5      Drevené hračky sú recyklovateľné

Hračky z dreva sa dajú zvyčajne recyklovať ako bežný drevný odpad. Hračka z dreva dlho vydrží, ale ak už predsa doslúžila, tak nezaťažuje životné prostredie tak ako plastová. Drevo sa dokáže v prírode rozložiť a zhniť.

Dôvod č. 6      Drevené hračky sú bezpečné

Drevené hračky sú jedny z najbezpečnejších hračiek. Sú odolné voči elektrickému šoku, nie sú vodivé. Na ich dokončenie sa nepoužívajú buď žiadne farby a laky alebo farby, ktoré sú ekologické, netoxické alebo vyrobené z farbív rastlinného pôvodu. Keď ich menšie deti budú dávať do úst a olizovať, nemusíte sa obávať.   

 

 

 

 

Dôvod č. 7      Drevené hračky sú zdravé

Drevené hračky nesvietia, nenamáhajú oči a nespôsobujú elektromagnetický smog tak, ako telefóny a tablety, ktoré často už aj malé deti používajú na hranie. Dieťa pri častom používaní elektroniky dostáva príliš veľa podnetov, ktoré jeho detský mozog enormne zaťažuje, čo môže viesť k výkyvom nálad, agresivite, mrzutosti a v najhoršom prípade až k epileptickým záchvatom. Pri hre s drevenými hračkami je dieťa samé so svojou fantáziou, svojimi myšlienkami a dokáže sa pri hre upokojiť a oddýchnuť si.

 

 

 

 

 

Dôvod č. 8      Drevené hračky sú príjemné

Drevo používané na výrobu hračiek je jemne a detailne opracované, vonia lesom a hračky sú tak na dotyk príjemné, teplé. Drevené hračky sú nadčasové, štýlové a pekné.

Dôvod č. 9      Drevené hračky sú cenovo dostupné

Na prvý pohľad sa môže zdať, že drevené hračky sú v porovnaní s plastovými hračkami drahšie. Ale vzhľadom k ich trvácnosti a ekologickému rozmeru, prvotne vyššia cena prináša výhodu v tom, že vám hračka z dreva dlho vydrží, nemusíte kupovať stále nové hračky, čím opätovne pomáhate svojej peňaženke aj prírode.

 

Ak sme Vás týmto motivovali ku kúpe drevenej hračky, nahliadnite do e-shopu a určite si vyberiete z našej ponuky. 

Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14-30 dní.

                     

 

                                                       

Facebook
BURATINO.SK - Váš obľúbený e-shop s drevenými hračkami
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.