Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 9-18 hod.)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 69,01 € a máte dopravu ZADARMO
Novinky
08.12.2022
NOVÁ ZNAČKA 😍 LITTLE DUTCH V PONUKE 
S radosťou vám oznamujeme, že po dlhom čakaní sme zaradili do našej ponuky novinku - obľúbenú holandskú značku LITTLE DUTCH, z ktorej sme pre vás vybr... čítať celé
11.08.2022
DOVOLENKOVÁ ZĽAVA
V čase od 12.8. do 23.8. si budeme užívať trochu oddychu ⛱. A Vy si medzitým užívajte našu dovolenkovú zľavu do výšky 1️⃣5️⃣ % 👍, ktorá platí na všetk... čítať celé
18.07.2022
LETNÝ VÝPREDAJ
Leto je v plnom prúde, ale my už pomaly začíname myslieť na Vianoce . Potrebujeme uvoľniť miesto na vianočné novinky, a preto rozbiehame LETNÝ VÝPRE... čítať celé
Zobraziť všetky novinky
Vyberte si z výhod u Buratina
TOVAR SKLADOM EXPEDÍCIA DO 24 HOD.

 

OSOBNÝ ODBER DUNAJSKÁ LUŽNÁ, BA - POD. BISKUPICE  

 

VÝMENA TOVARU ZADARMO DO 30 DNÍ

 

GARANCIA VRÁTENIA PEŇAZÍ DO 14 DNÍ

 

BEZPEČNÁ ONLINE PLATBA

 

 

 

  1. Úvod
  2. VŠETKO O NÁKUPE
  3. Obchodné podmienky
Všeobecné obchodné podmienky

1. Všeobecné ustanovenia

1.1 Tieto obchodné podmienky upravujú práva a povinnosti zmluvných strán vyplývajúce z kúpnej zmluvy uzatvorenej medzi predávajúcim a kupujúcim, ktorej predmetom je kúpa a predaj tovaru prostredníctvom elektronického obchodu predávajúceho.

1.2 Tieto obchodné podmienky v znení platnom v deň uzatvorenia kúpnej zmluvy sú neoddeliteľnou súčasťou kúpnej zmluvy. V prípade, že predávajúci a kupujúci uzatvoria písomnú kúpnu zmluvu, v ktorej si dohodnú podmienky odlišné od týchto obchodných podmienok, budú ustanovenia kúpnej zmluvy uprednostnené pred týmito obchodnými podmienkami. Takto dohodnuté podmienky nesmú byť v rozpore s inými právnymi úpravami.

2. Vymedzenie pojmov

2.1 "Tovar" je akýkoľvek tovar predávaný prostredníctvom elektronického obchodu prevádzkovaného predávajúcim. "Predávajúci" je prevádzkovateľ elektronického obchodu www.buratino.sk, kontaktný email: info@buratino.sk, telefón: 0905 575 525. 

Parmea s.r.o.

Gessayova 33

851 03 Bratislava

IČO: 47180056

DIČ: 2023783476

IČ DPH: SK2023783476

zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, oddiel: Sro, vložka č. 89628/B.

Kúpna zmluva“ alebo „zmluva“ je zmluva o kúpe a predaji tovaru uzavretá prostredníctvom elektronického obchodu predávajúceho.

"Kupujúci" je subjekt (spotrebiteľ), ktorý s predávajúcim uzavrel kúpnu zmluvu.

Objednávka“ je návrh na uzavretie kúpnej zmluvy, predmetom ktorej je odplatný prevod vlastníckeho práva k tovaru označeného Kupujúcim za kúpnu cenu a za podmienok, uvedených v tejto objednávke.

Orgán dozoru:

Inšpektorát SOI pre Bratislavský kraj

Bajkalská 21/A, P. O. BOX č. 5

820 07  Bratislava 

Odbor výkonu dozoru

tel. č. 02/58 27 21 72, 02/58 27 21 04 

3. Spôsob uzatvorenia kúpnej zmluvy

3.1 Návrh na uzavretie kúpnej zmluvy (ďalej len „objednávka“) zasiela kupujúci predávajúcemu primárne vo forme vyplneného a odoslaného objednávkového formulára na internetovej stránke elektronického obchodu predávajúceho. Kupujúci môže realizovať objednávku tiež emailom na adrese: 

info@buratino.sk alebo telefonicky na čísle 0905 675 525.

3.2 Pri odoslaní objednávky prostredníctvom formulára na internetovej stránke elektronického obchodu predávajúceho príde kupujúcemu na jeho e-mailovú adresu automaticky vytvorené potvrdenie o zaevidovaní objednávky do elektronického systému predávajúceho, ktoré obsahuje údaje o tom, že predávajúcemu bola doručená objednávka, nie je však akceptovaním návrhu na uzavretie kúpnej zmluvy. Potvrdenie zaevidovania objednávky obsahuje informáciu o názve a špecifikácii tovaru, údaje o cene tovaru a/alebo iných služieb, názov a údaje o mieste, kde má byť tovar dodaný a údaje o prípadnej cene, podmienkach, spôsobe a termíne prepravy tovaru do dohodnutého miesta doručenia, údaje o predávajúcom, prípadne aj iné potrebné údaje. Objednávky prijaté telefonicky alebo emailom zaeviduje predávajúci do systému elektronického obchodu predávajúceho manuálne.

3.3 Predávajúci následne zašle na e-mailovú adresu kupujúceho informáciu o tom, či bola objednávka kupujúceho prijatá (ďalej len „akceptácia objednávky“).

3.4 Kúpna zmluva je uzavretá doručením akceptácie objednávky v elektronickej alebo písomnej podobe kupujúcemu.

3.5 Jazykom ponúkaným na uzatvorenie zmluvy je slovenský jazyk.

4. Storno objednávky

4.1 Kupujúci môže bezplatne stornovať objednávku, ktorá ešte nebola expedovaná a to telefonicky alebo e-mailom. Zaplatená kúpna cena za tovar alebo zálohová platba bude následne najneskôr do 14 dní vrátená kupujúcemu. Pri stornovaní objednávky je potrebné uviesť nasledujúce údaje: meno a priezvisko objednávateľa, číslo objednávky, objednaný tovar, adresu alebo číslo účtu, na ktorý má byť zaplatená kúpna cena za tovar poukázaná.

4.2 Predávajúci má právo odstúpiť od kúpnej zmluvy (stornovať objednávku) ak z dôvodu vypredania zásob alebo nedostupnosti tovaru nie je schopný dodať objednaný tovar v dohodnutej lehote (uvedenej v bode 9. Dodacie podmienky týchto Obchodných podmienok) a kupujúci nemá záujem o náhradné plnenie. O stornovaní objednávky bude kupujúci informovaný telefonicky alebo e-mailom. Zaplatená kúpna cena za tovar alebo zálohová platba bude následne najneskôr do 14 dní vrátená kupujúcemu na ním uvedený bankový účet. 

5. Ceny

5.1 Aktuálne ceny tovaru sú uvedené na internetovej stránke elektronického obchodu predávajúceho. Všetky ceny sú uvádzané v mene Euro a vrátane DPH (20 %). Cena za tovar nezahŕňa cenu za prepravu tovaru alebo iné voliteľné služby. Všetky akciové ceny platia do vypredania zásob, pokiaľ pri konkrétnom tovare nie je uvedené inak. Konečná cena pre kupujúceho je uvedená v potvrdení objednávky.

5.2 Predávajúci si vyhradzuje právo kedykoľvek upraviť cenu tovaru uvedenú na akejkoľvek internetovej stránke elektronického obchodu, ktorú prevádzkuje predávajúci. Zmena ceny tovaru sa nevzťahuje na kúpne zmluvy uzatvorené pred zmenou ceny, bez ohľadu na to, že ešte nedošlo k dodaniu tovaru. 

6. Zľavy a zľavové kupóny

6.1 V prípade, že zľava alebo zľavový kupón bude uplatnený v rozpore s pravidlami danej zľavy či zľavového kupónu má predávajúci právo také uplatnenie zľavy alebo zľavového kupónu odmietnuť. V takom prípade bude kupujúci informovaný a bude mu ponúknutá možnosť vybaviť objednávku bez tejto zľavy či uplatneného kupónu.

6.2 Pravidlá a podmienky pre uplatnenie konkrétnej zľavy sú priložené buď priamo k zľave (formou písanej informácie) alebo je u zľavy uvedený odkaz na webových stránkach, kde sú pravidlá zľavy podrobne opísané.

7. Možnosti platby

7.1 V internetovom obchode www.buratino.sk môže kupujúci uhradiť kúpnu cenu týmto spôsobom:

a) Bezpečná online platba cez platobnú bránu ComGate

Platba kartou - najrýchlejší spôsob platenia online. Do rozhrania platobnej brány ComGate kupujúci zadá číslo karty, dátum platnosti a CVC kód – 3 číslice, ktoré nájde v podpisovom prúžku na zadnej strane karty. Všetko je zabezpečené štandardom 3D Secure. Následne bude pravdepodobne požiadaný o zadanie číselného kódu, ktorý obdrží SMS-kou od svojej banky. Cena: 0 €

Platba bankovým online prevodom - okamžitá platba prostredníctvom internetového bankovníctva. Platobná brána ComGate kupujúceho presmeruje do internetbankingu zvolenej banky (Slovenská sporiteľňa, Tatra banka, VÚB banka), kde sa prihlási ako obvykle a potvrdí platobný príkaz. Po dokončení platby bude presmerovaný späť do obchodu. Platba je potvrdená okamžite, tým pádom sa bude bezodkladne pokračovať v príprave a expedovaní objednávky. Cena: 0 €
 
b) Bankový prevod - po prijatí objednávky kupujúcemu bude zaslaná predfaktúra s QR kódom a s číslom účtu a variabilným symbolom. Úhradu môže kupujúci urobiť jednoducho zoskenovaním QR kódu alebo vyplnením prevodného príkazu vo svojej banke. Tovar bude odosielanýzvolenou formou dopravy až po prijatí úhrady na účet, čo môže trvať 1-2 dni od vytvorenia objednávky.Cena: 0 €
 
c) Dobierka - najpoužívanejší spôsob platby. Peniaze za tovar zaplatí kupujúci až pri prevzatí tovaru od poštového doručovateľa, kuriéra, pri poštovej priehradke alebo na výdajnom mieste Packety. Cena: 1,30 €
 
8. Cenník prepravy
 
8.1 Pre doručovanie tovaru využíva predávajúci služby týchto prepravcov: Slovenská pošta, Packeta SK (Zásielkovňa), kuriérska služba DPD.

8.2 Cenník prepravy a doručovateľských služieb na území Slovenskej republiky:

a) preprava Slovenskou poštou - balík na poštu: 3,29 €

b) preprava cez Packetu SK (Zásielkovňu) - na výdajné miesto: 3,49 €

c) preprava kuriérskou službou DPD - balík na adresu: 4,49 €

Pri všetkých druhoch dopravy bude pri objednávke tovaru v hodnote nad 69 € poštovné: 0,00 € 

Úhrada v hotovosti pri prevzatí tovaru na dobierku pri všetkých druhoch dopravy: +1,30 €

8.3 Cenník prepravy a doručovateľských služieb do Českej republiky:

a) preprava cez Packetu CZ (Zásielkovňu) na výdajné miesto: 4,49 €

b) doručenie kuriérskou službou na území Českej republiky: 5,69 €

Do Českej republiky predávajúci doručuje iba balíky do hmotnosti 10 kg a nie je možné doručenie na dobierku. 

8.4 Alternatívou je možnosť bezplatného osobného odberu tovaru na adrese výdajného skladu alebo v partnerskej predajni, avšak iba pri platbe vopred, pričom je potrebné si následne dohodnúť čas odberu. 

9. Dodacie podmienky

9.1 Tovar je posielaný formou poštového balíka alebo listovej zásielky, kuriérskej zásielky alebo balíkovej/listovej dobierky. Predávajúci  sa zaväzuje dodať tovar kupujúcemu na adresu, ktorú kupujúci uvedie v objednávke ako miesto doručenia. Alternatívne si kupujúci môže bezplatne vyzdvihnúť tovar na adrese výdajného skladu alebo v partnerskej predajni, ktorá je zverejnená na internetovej stránke elektronického obchodu predávajúceho. Ceny za doručenie sú určené v časti 8. Cenník prepravy.  

9.2 Dodanie objednaného tovaru realizuje predávajúci podľa dostupnosti produktov a prevádzkových možností predávajúceho v čo najkratšom termíne. Dostupnosť tovaru je vyznačená pri jednotlivých položkách na internetovej stránke predávajúceho. Označenie "skladom" znamená, že tovar sa nachádza na sklade u predávajúceho a je zvyčajne odosielaný najneskôr nasledujúci pracovný deň po objednaní. Označenie "dostupnosť do x dní" znamená, že tovar sa nachádza na sklade u externého dodávateľa a predávajúci je zvyčajne schopný ho naskladniť a odoslať najneskôr do určeného konkrétneho počtu „x“ pracovných dní po prijatí objednávky. Označenie "na objednávku" znamená, že predávajúci musí overiť dostupnosť daného tovaru u externého dodávateľa, o čom bude bezodkladne informovať kupujúceho. Pri platbe prevodom na účet bude tovar odoslaný až po pripísaní a identifikácii platby na účte predávajúceho.

9.3 Kupujúci je oprávnený v prípade nedodania tovaru predávajúcim v uvedenej lehote týchto Obchodných podmienok odstúpiť od kúpnej zmluvy a predávajúci je povinný vrátiť kupujúcemu už zaplatenú časť kúpnej ceny v lehote 14 dní od doručenia odstúpenia od kúpnej zmluvy bezhotovostným prevodom na ním uvedený bankový účet. 

10. Právo na odstúpenie od kúpnej zmluvy

10.1 Kupujúci, ktorý uzavrie kúpnu zmluvu s predávajúcim ako súkromná osoba (nie podnikateľ), má v súlade so zákonom 102/2014 Z.z. O ochrane spotrebiteľa pri predaji tovaru alebo poskytovaní služieb na základe zmluvy uzavretej na diaľku alebo zmluvy uzavretej mimo prevádzkových priestorov predávajúceho možnosť odstúpiť od kúpnej zmluvy do 14 dní od prevzatia tovaru bez uvedenia dôvodu, pričom táto lehota sa považuje za zachovanú, ak oznámenie o odstúpení od zmluvy bolo odoslané predávajúcemu najneskôr v posledný deň lehoty. Tovar sa považuje za prevzatý kupujúcim okamihom, keď kupujúci alebo ním určená tretia osoba s výnimkou dopravcu prevezme všetky časti objednaného tovaru, alebo ak sa: 

a) tovary objednané kupujúcim v jednej objednávke dodávajú oddelene, okamihom prevzatia tovaru, ktorý bol dodaný ako posledný,

b) dodáva tovar pozostávajúci z viacerých dielov alebo kusov, okamihom prevzatia posledného dielu alebo posledného kusu,

c) tovar dodáva opakovane počas vymedzeného obdobia, okamihom prevzatia prvého dodaného tovaru.

10.2 Pri uplatnení práva na odstúpenie od zmluvy kupujúci informujte o svojom rozhodnutí odstúpiť od tejto zmluvy jednoznačným vyhlásením napríklad listom zaslaným poštou na adresu sídla predávajúceho, alebo e-mailom na: info@buratino.sk. Na tento účel môže kupujúci použiť Formulár na odstúpenie od zmluvy, ktorý je prístupný na internetovej stránke predávajúceho a je aj prílohou týchto obchodných podmienok.

10.3 Lehota na odstúpenie od zmluvy je zachovaná, ak kupujúci zašle oznámenie o uplatnení práva na odstúpenie od zmluvy pred tým, ako uplynie lehota na odstúpenie od zmluvy.

10.4 Odstúpením od zmluvy sú si zmluvné strany povinné vrátiť navzájom poskytnuté plnenia. Po odstúpení od zmluvy predávajúci vráti kupujúcemu kúpnu cenu tovaru, ktorú uhradil kupujúci v súvislosti s uzavretím zmluvy. Odstúpenie od zmluvy bez uvedenia dôvodu nie je možné, pokiaľ bol už tovar používaný alebo čiastočne spotrebovaný. Taktiež nie je možné odstúpiť od zmluvy pri tovare, ktorého charakter to vylučuje predovšetkým z hygienických dôvodov (napr. hryzátka, píšťalky, štetce na líčenie a pod.). Pokiaľ bude vrátený tovar neúplný, poškodený či viditeľne používaný, má predávajúci právo si uplatniť náhradu škody resp. vrátiť kupujúcemu sumu ceny vráteného tovaru zníženú o vzniknutú škodu. Platba za tovar bude kupujúcemu vrátená bez zbytočného odkladu, najneskôr do 14 dní odo dňa, keď bolo predávajúcemu doručené oznámenie o odstúpení od zmluvy. Jej úhrada bude uskutočnená rovnakým spôsobom, aký bol použitý pri platbe, pokiaľ sa zmluvné strany nedohodli inak, a to bez účtovania akýchkoľvek ďalších poplatkov. Pri odstúpení od zmluvy sa náklady na dopravu spätnej zásielky nepreplácajú. 

10.5 Platba za zakúpený tovar bude kupujúcemu uhradená až po doručení vráteného tovaru späť na adresu predávajúceho a kontrole jeho stavu.

10.6 Tovar musí kupujúci zaslať na adresu predávajúceho uvedenú v Odstúpení od zmluvy najneskôr do 14 dní odo dňa uplatnenia práva na odstúpenie od zmluvy. Lehota sa považuje za zachovanú, ak kupujúci tovar odošle späť pred uplynutím 14-dňovej lehoty.

10.7 Priame náklady na vrátenie tovaru znáša kupujúci. Odporúča sa tovar poistiť. Zásielky na dobierku predávajúci nepreberá.

10.8 Tovar by mal kupujúci vrátiť úplný, s kompletnou dokumentáciou, nepoškodený, čistý, vrátane originálneho obalu, v stave a hodnote, v akom tovar prevzal. Kupujúci zodpovedá za akékoľvek zníženie hodnoty tovaru v dôsledku zaobchádzania s ním iným spôsobom, než aký je potrebný na zistenie povahy, vlastností a funkčnosti tovaru. 

10.9 Formulár a poučenie o uplatnení práva spotrebiteľa na odstúpenie od zmluvy je prístupný na internetovej stránke predávajúceho a je aj prílohou týchto obchodných podmienok.

11. Záručné podmienky a reklamácie

11.1 Záručná doba je 24 mesiacov a začína plynúť odo dňa prevzatia tovaru kupujúcim. Záruka sa nevzťahuje na tovar, ktorý bol poškodený mechanicky alebo neodbornou manipuláciou kupujúceho. Kupujúci je povinný tovar skontrolovať pri jeho preberaní a má nárok tovar neprebrať, ak je na ňom viditeľné mechanické poškodenie zjavne spôsobené prepravou alebo je tovar neúplný.

11.2 Vybavovanie reklamácií sa riadi Reklamačným poriadkom, ktorý je umiestnený na podstránke elektronického obchodu predávajúceho „Všetko o nákupe“.

12. Alternatívny spôsob riešenia sporov

12.1 Ak sa kupujúci domnieva, že boli porušené jeho práva a nie je spokojný so spôsobom, akým bola vybavená jeho reklamácia, svoju žiadosť o nápravu môže zaslať na info@buratino.sk

12.2 Ak dostane kupujúci odmietavú odpoveď alebo nedostanete žiadnu odpoveď do 30 dní od jej odoslania na uvedenú emailovú adresu, prípadne nebude spokojný s navrhnutým riešením, potom na základe novelizovaného Zákona č. 102/2014 a Zákona č. 391/2015 o alternatívnom riešení spotrebiteľských sporov má právo na alternatívny (mimosúdny) spôsob riešenia sporov.

12.3 Návrh môže podať spôsobom určeným podľa §12 Zákona 391/2015 Z.z. Na podanie návrhu môžete využiť formulár, ktorého vzor je dostupný aj na webovom sídle príslušného ministerstva a každého subjektu alternatívneho riešenia sporov.

12.4 Zoznam subjektov alternatívneho riešenia sporov k dátumu 30.4.2020 je tu: https://www.mhsr.sk/obchod/ochrana-spotrebitela/alternativne-riesenie-spotrebitelskych-sporov-1. Spotrebiteľ má právo voľby, na ktorý z uvedených subjektov alternatívneho riešenia spotrebiteľských sporov sa obráti.

12.5 Subjekt alternatívneho riešenia sporov môže návrh spotrebiteľa odmietnuť, napr.:

a) ak vyčísliteľná hodnota sporu nepresahuje sumu 20 eur;

b) ak je vzhľadom na všetky okolnosti zrejmé, že alternatívne riešenie sporu by bolo možné viesť len s vyvinutím neprimeraného úsilia, a podobne.

12.6 Spotrebiteľ môže podať sťažnosť aj prostredníctvom platformy alternatívneho riešenia sporov RSO, ktorá je dostupná online na:

https://ec.europa.eu/consumers/odr/main/index.cfm?event=main.home2.show&lng=SK.

Sťažnosť tu môže podať spotrebiteľ žijúci v EÚ na obchodníka so sídlom v EÚ.

12.7 Náklady spojené s alternatívnym riešením sporu znáša každá zo strán sporu samostatne bez možnosti ich náhrady.

13. Ochrana osobných údajov

Osobné údaje sú spracované v súlade So zásadami spracovania osobných údajov, ktoré sú zverejnené aj na  internetovej stránke predávajúceho.

Dokument na stiahnutie - Zásady ochrany osobných údajov

14. Záverečné ustanovenia

14.1 Na vzťahy neupravené týmito obchodnými podmienkami sa vzťahujú príslušné ustanovenia právnych noriem Slovenskej republiky alebo Európskych spoločenstiev.

14.2 Tieto obchodné podmienky nadobúdajú účinnosť voči kupujúcemu uzavretím kúpnej zmluvy.

14.3 Kupujúci bude pred odoslaním objednávky vyzvaný, aby zaškrtnutím políčka vo formulári potvrdil, že sa s týmito obchodnými podmienkami oboznámil, prečítal ich, porozumel ich obsahu.

 

Prílohy:

 

Tieto podmienky sú platné od 23.4.2020, posledná aktualizácia k 6.2.2023.

Predávajúci si vyhradzuje právo na zmenu obchodných podmienok bez predchádzajúceho upozornenia.

Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14-30 dní.

 

                     

 

                                                          

Facebook
BURATINO.SK - Váš obľúbený e-shop s drevenými, eko hračkami a doplnkami
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk