Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 9-18 hod.)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 69,01 € a máte dopravu ZADARMO
Novinky
08.12.2022
NOVÁ ZNAČKA 😍 LITTLE DUTCH V PONUKE 
S radosťou vám oznamujeme, že po dlhom čakaní sme zaradili do našej ponuky novinku - obľúbenú holandskú značku LITTLE DUTCH, z ktorej sme pre vás vybr... čítať celé
11.08.2022
DOVOLENKOVÁ ZĽAVA
V čase od 12.8. do 23.8. si budeme užívať trochu oddychu ⛱. A Vy si medzitým užívajte našu dovolenkovú zľavu do výšky 1️⃣5️⃣ % 👍, ktorá platí na všetk... čítať celé
18.07.2022
LETNÝ VÝPREDAJ
Leto je v plnom prúde, ale my už pomaly začíname myslieť na Vianoce . Potrebujeme uvoľniť miesto na vianočné novinky, a preto rozbiehame LETNÝ VÝPRE... čítať celé
Zobraziť všetky novinky
Vyberte si z výhod u Buratina
TOVAR SKLADOM EXPEDÍCIA DO 24 HOD.

 

OSOBNÝ ODBER DUNAJSKÁ LUŽNÁ, BA - POD. BISKUPICE  

 

VÝMENA TOVARU ZADARMO DO 30 DNÍ

 

GARANCIA VRÁTENIA PEŇAZÍ DO 14 DNÍ

 

BEZPEČNÁ ONLINE PLATBA

 

 

 

  1. Úvod
  2. VŠETKO O NÁKUPE
  3. Reklamačný poriadok

Naším primárnym cieľom je vyberať pre našich zákazníkov kvalitné drevené hračky od osvedčených dodávateľov a pri predaji im vychádzať čo najviac v ústrety. Aj napriek našej snahe sa občas môže stať, že zákazník chce dodaný tovar reklamovať. Vtedy je našou prioritou vyriešiť reklamáciu v priebehu pár dní a poskytnúť zákazníkovi adekvátnu náhradu alebo kompenzáciu. Za účelom lepšej informovanosti vám preto chceme detailnejšie predstaviť podmienky reklamačného procesu platné v internetovom obchode BURATINO. 

Reklamačný poriadok internetového obchodu BURATINO

1. Predávajúci zodpovedá za vady, ktoré má tovar pri prevzatí kupujúcim. Pri použitých tovaroch nezodpovedá za vady vzniknuté ich použitím alebo opotrebením. Pri tovaroch predávaných za nižšiu cenu nezodpovedá za vadu, pre ktorú bola dojednaná nižšia cena. Ak nejde o tovary, ktoré sa rýchlo kazia, alebo o už použité tovary, zodpovedá predávajúci za vady, ktoré sa vyskytnú po prevzatí tovaru v záručnej dobe (záruka).

2. Záručná doba je 24 mesiacov, ktorá plynie od prevzatia tovaru kupujúcim. Na tovar zakúpený cez internetový obchod www.buratino.sk je poskytovaná záruka 24 mesiacov rovnako ako v kamennom obchode. Predávajúci zodpovedá za chyby výrobku, ktorý má tovar pri prevzatí kupujúcim alebo ktoré sa objavia v priebehu záručnej doby. Nevzťahuje sa na chyby spôsobené nešetrným zaobchádzaním alebo mechanickým poškodením.

3. Ak má tovar vadu, ktorú možno odstrániť, má kupujúci právo, aby bola bezplatne, včas a riadne odstránená. Predávajúci je povinný vadu bez zbytočného odkladu odstrániť.

4. Kupujúci môže namiesto odstránenia vady požadovať výmenu tovaru, alebo ak sa vada týka len súčasti výrobku, výmenu súčasti, ak tým predávajúcemu nevzniknú neprimerané náklady vzhľadom na cenu tovaru alebo závažnosť vady. Predávajúci môže vždy namiesto odstránenia vady vymeniť vadný výrobok za bezvadný, ak to kupujúcemu nespôsobí závažné ťažkosti. Ak ide o vadu, ktorú nemožno odstrániť a ktorá bráni tomu, aby sa výrobok mohol riadne užívať ako výrobok bez vady, má kupujúci právo na výmenu výrobku alebo má právo od zmluvy odstúpiť. Tie isté práva prislúchajú kupujúcemu, ak ide síce o odstrániteľné vady, ak však kupujúci nemôže pre opätovné vyskytnutie sa vady po oprave alebo pre väčší počet vád výrobok riadne užívať. Ak ide o iné neodstrániteľné vady, má kupujúci právo na primeranú zľavu z ceny výrobku.

5. Práva zo zodpovednosti za vady sa uplatňujú u predávajúceho, spoločnosti Parmea s.r.o. Reklamovanú zásielku je potrebné doniesť osobne alebo zaslať poštou na adresu výdajného skladu: Parmea, s.r.o., Záhradná 20, 900 42 Dunajská Lužná.

Dôležité upozornenie: Reklamovaný tovar je potrebné odosielať bezpečne zabalený a pribaliť aj pôvodný ochranný obal a originálnu krabicu. Do zásielky zaslanej na reklamáciu je potrebné priložiť kópiu faktúry alebo údaje, podľa ktorých je predávajúci schopný identifikovať zákazníka (číslo objednávky a meno, na ktoré bola objednávka uskutočnená). Tiež je potrebné priložiť reklamačný formulár, v ktorom bude uvedené, z akého dôvodu zákazník výrobok reklamuje a akú kompenzáciu v prípade uznania reklamácie by zákazník uprednostnil – výmenu tovaru alebo vrátenie peňazí. V prípade žiadosti o vrátenie peňazí je potrebné uviesť číslo účtu (IBAN), na ktorý bude čiastka prevedená. Netreba zabudnúť uviesť aj kompletné údaje, vrátane emailu a telefónneho čísla, aby mohol byť zákazník o priebehu reklamácie priebežne informovaný. 

6. Každá reklamácia bude vybavená bez zbytočného odkladu a o jej priebehu bude zákazník informovaný predávajúcim do 7 dní od prijatia reklamácie telefonicky. Vybavením reklamácie sa rozumie ukončenie reklamačného konania odovzdaním opraveného výrobku, výmenou výrobku, vrátením kúpnej ceny výrobku, vyplatením primeranej zľavy z ceny výrobku, písomnou výzvou na prevzatie plnenia alebo jej odôvodnené zamietnutie.

7. Ak dôjde k výmene tovaru, záručná doba začne plynúť znova od prevzatia nového výrobku. To isté platí, ak dôjde k výmene súčiastky, na ktorú bola poskytnutá záruka.

8. Pri uplatnení reklamácie predávajúci určí spôsob vybavenia reklamácie ihneď alebo v zložitých prípadoch najneskôr do 3 pracovných dní odo dňa uplatnenia reklamácie, v odôvodnených prípadoch, najmä ak sa vyžaduje zložité technické zhodnotenie stavu výrobku alebo služby, najneskôr do 30 dní odo dňa uplatnenia reklamácie. Po určení spôsobu vybavenia reklamácie sa reklamácia vybaví ihneď, v odôvodnených prípadoch možno reklamáciu vybaviť aj neskôr; vybavenie reklamácie však nesmie trvať dlhšie ako 30 dní odo dňa uplatnenia reklamácie. Po uplynutí lehoty na vybavenie reklamácie má kupujúci právo od zmluvy odstúpiť alebo má právo na výmenu výrobku za nový výrobok.

9. Ak kupujúci uplatnil reklamáciu výrobku počas prvých 12 mesiacov od kúpy, môže predávajúci vybaviť reklamáciu zamietnutím len na základe odborného posúdenia; bez ohľadu na výsledok odborného posúdenia nebude od kupujúceho vyžadovať úhradu nákladov na odborné posúdenie ani iné náklady súvisiace s odborným posúdením. Predávajúci je povinný poskytnúť kupujúcemu kópiu odborného posúdenia odôvodňujúceho zamietnutie reklamácie najneskôr do 14 dní odo dňa vybavenia reklamácie. Ak kupujúci reklamáciu výrobku uplatnil po 12 mesiacoch od kúpy a predávajúci ju zamietol, predávajúci v doklade o vybavení reklamácie uvedie, komu môže kupujúci zaslať výrobok na odborné posúdenie. Ak je výrobok zaslaný na odborné posúdenie určenej osobe, náklady odborného posúdenia, ako aj všetky ostatné s tým súvisiace účelne vynaložené náklady znáša predávajúci bez ohľadu na výsledok odborného posúdenia. Ak kupujúci odborným posúdením preukáže zodpovednosť predávajúceho za vadu, môže reklamáciu uplatniť znova; počas vykonávania odborného posúdenia záručná doba neplynie. Predávajúci je povinný kupujúcemu uhradiť do 14 dní odo dňa znova uplatnenia reklamácie všetky náklady vynaložené na odborné posúdenie, ako aj všetky s tým súvisiace účelne vynaložené náklady. Znova uplatnenú reklamáciu nemožno zamietnuť.

10. Predávajúci je povinný pri uplatnení reklamácie vydať kupujúcemu potvrdenie. Ak je reklamácia uplatnená e-mailom, predávajúci je povinný potvrdenie o uplatnení reklamácie doručiť kupujúcemu ihneď; ak nie je možné potvrdenie doručiť ihneď, musí sa doručiť bez zbytočného odkladu, najneskôr však spolu s dokladom o vybavení reklamácie.

 

Aktualizované 28.4.2020

Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14-30 dní.

 

                     

 

                                                          

Facebook
BURATINO.SK - Váš obľúbený e-shop s drevenými, eko hračkami a doplnkami
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk